Відбілювання зубів

Ця стоматологічна процедура, як і вся галузь косметичної стоматології, має на меті виключно поліпшення зовнішнього вигляду зубів без нанесення шкоди їх здоров’ю. З усіх засобів косметичної стоматології відбілювання є найбільш щадним, бо не передбачає механічної обробки зуба (препарування).

Сутність процесу відбілювання полягає в окисленні кольорових компонентів тканин зуба атомарним киснем, що виділяється перекисем водню або перекисем карбаміду. Щодо можливого шкідливого впливу на тканини зуба окислюючих агентів, то не існує наукових доказів такої. Наш клінічний досвід теж не має жодного прикладу такої шкоди (крім випадків відбілювання з використанням агресивних кислот). Порівняння процесу відбілювання зубів і волося, що часто використовується як доказ такої шкоди, не є коректним, бо не бере до уваги різницю в структурі порівнюваних тканин.

Тож можна з упевненістю сказати, що сучасні методики відбілювання зубів є абсолютно безпечними, а випадки незначних ускладнень у вигляді підвишення чутливості зубів досить легко корегуються застосуванням спеціальних препаратів.

Існує достатньо велика кількість методів відбілювання. Їх можна об’єднати в декілька основних груп:

  • відбілювання в умовах стоматологнічного кабінету (кабінетне відбілювання);

  • домашнє відбілювання;

  • відбілювання за допомогою спеціальних кап;

  • фотовідбілювання;

  • лазерне відбілювання.

Вибір методу відбілювання здійснює лікар разом із пацієнтом в залежності від

бажаної тривалості процедури та можливостей лікувального закладу. При цьому лікар і пацієнт керуються правилом — чим меньша концентрація відбілюючого агенту, тим м'якша процедура і меньша вірогідніть підвищення чутливості зубів.

Виходячи з цього, ми завжди пропонуємо, як базовий метод, домашнє відбілювання за допомогою спеціальних кап. І лише за ускладнюючих обставин (відсутність часу у пацієнта, стійка зміна кольору і т.ін.) застосовуємо більш концентровані препарати і засоби, підсилюючі відбілювання (фотовідбілювання).

Отже, з написаного видно, що Вашій «білозубості» нічого не загрожує. Тому посміхайтесь на здоров’я, як і люди на цих світлинах.

 

«Omnes, quantum potes, juva»

Наша клініка пропонує своїм пацієнтам найбільш повний комплекс амбулаторної стоматологічної допомоги, що охоплює абсолютно всі галузі стоматології та включає максимально можливий перелік видів робіт і лікувальних маніпуляцій.