Брекет-система, що це таке і як працює?

Брекет-система - це незнімна конструкція, що складається із самих брекетів, підв'язаних до них ортодонтичних дуг та еластичних лігатур і тяг. Брекети фіксуютьсяі на зубах спеціальним клеєм. Переміщення зубів відбувається завдяки помірному, але тривалому тиску ортодонтичної дуги, яка повертається до первинної форми завдяки «пам’яті форми» - якості нікель-титанового сплаву, з якого вона зроблена. Ця сила здатна  перемістити зуби в будьякому напрямку. 

Види брекетів

Брекет-системи виготовляють з різних матеріалів. Кожен з них має свої особливості, а виготовлені з них брекети -  різну вартість.

  • Металеві брекети – первинний, традиційний вид. З точки зору лікаря вони найкращі -  міцні, гігієнічні, функціональні і фінансово найбільш  доступні. Один відносний недолік - помітні при розмові та посмішці. Це не влаштовує деяких пацієнтів. 
  • Керамічні брекети менше помітні, але  дещо менш міцні, потребують ретельнішої гігієни, мають більшу вартість,  тривалість лікування ними  дещо більша, ніж  металевими. 
  • Пластикові брекети теж близькі до кольору зубів, дешевше керамічних, проте є досить крихкими, потребують ще ретельнішої гігієни, можуть забарвлюватися фарбуючими продуктами. 
  • Сапфірові брекети – остання новація, виготовлені з монокристалу оксиду алюмінію. Переваги - міцність, естетичність ( привабливий блиск і прозорість),  гігієнічність. Недоліки -  найбільша з усих вартість і збільшення тертя між брекетом і дугою. 
  • Лінгвальні брекети - бажані кожному пацієнту, що піклується про красу посмішки, бо вони кріпляться до внутрішньої сторони зубів. Однак це найдорожчий спосіб вирівнювання зубів, і догляд за ними більш складний. Також під час лікування може суттєво  порушуватися дикція.

Показання та протипоказання до застосування брекетів

Встановлення брекет-системи може бути показане як дітям від 10 років, так і дорослим з наступних причин : аномалії положення  окремих зубів і форми зубних рядів, виведення назовні зубів, що   не прорізались, підготовка до протезування зубів, корекція профілю і поліпшення естетики обличчя, порушеної неправильним прикусом. 

Більшість протипоказань має відносний характер - карієс, пульпіт, пародонтит, гінгівіт та інші гострі та хронічні захворювання зубів і ясен - після їх лікування або приведення до ремісії можна встановлювати брекети. 

Тривалість лікування

Термін і кінцевий ефект лікування  брекетами залежить від трьох основних факторів: 1) вік пацієнта,  2) ступінь складності аномалії, 3) рівень співпраці (кооперації) лікаря і пацієнта. Звичайно, в молодому віці результати лікування досягаються легше і скоріше, однак і дорослі і навіть літні люди можуть бути цілком упевнені в позитивному результаті лікування, бо біомеханічний принцип переміщення зубів діє в будьякому віці (аж поки організм живий). Жити з брекетами доведеться від 6 місяців до 1,5 року, періодично відвідуючи лікаря. 

Під час лікування абсолютно протипоказані тверда, дуже гаряча або холодна їжа, не рекомендується вживати фарбуючі продукти та солодощі (через карієсогенну дію). Ретельність гігієни порожнини рота в цей період повинна подвоїтися. Після зняття брекетів зуби шліфують і полірують, задля видалення залишків клею і встановлюють на них незнімні ретейнери, або знімні ретенційні капи (практично непомітні для  оточуючих). Ці засоби досить тривалий час будуть утримувати зуби в необхідній позиції, не даючи їм повернутися у вихідне положення.

 

Зважаючи на довготривалість ортодонтитчного лікування, слід особливо підкреслити важливість співпраці (кооперації) лікаря і пацієнта. Свідоме ставлення до лікування з боку пацієнта, довіра і активна взаємодія з лікарем абсолютно необхідні для досягнення результату в тривалій процедурі ортодонтичного лікування.

Тож об’єднаймо наші зусилля задля досягнення спільлної мети, бо ця мета – посмішка щасливої людини і ми її варті!

«Omnes, quantum potes, juva»

Наша клініка пропонує своїм пацієнтам найбільш повний комплекс амбулаторної стоматологічної допомоги, що охоплює абсолютно всі галузі стоматології та включає максимально можливий перелік видів робіт і лікувальних маніпуляцій.